۰ تا ۱۰۰ خرید آسانسور چیست؟

میتونم به جرات بگم یکی از حساس ترین قسمت های هر ساختمان آسانسور ساختمان است ، چون با جان انسان ارتباط مستقیم دارد و باید از ایمنی بالا برخوردار باشد.

در این مقاله میخواهم ۰ تا ۱۰۰ خرید آسانسور را به شما بگویم تا اگر قصد خرید دارید یک خرید آسان را در آسانسور پارسیان کرمان تجربه کنید.

آسانسور

قدم اول خرید آسانسور : بازدید پروژه

بعد از اینکه شما تصمیم به خرید گرفتید ، با آسانسور پارسیان تماس ( واحد فروش) و یا به شرکت مراجعه کنید و مشخصات پروژه (آدرس و شماره تماس جهت هماهنگی) را ابلاغ کنید. شرکت آسانسور پارسیان با مدیریت فنی هماهنگ تا در اولین فرصت از پروژه شما بازدید کند.

پس از بازدید مدیر فنی آسانسور پارسیان از پروژه یک لیست به شرکت تحویل میدهند که  شامل موارد ذیل میباشد:

 • عرض و عمق چاه
 • عرض و عمق چاهک
 • ارتفاع پیت
 • ارتفاع طبقات
 • ضخامت سقف ها
 • برآور عرض درب ها و جهت بازشو
 • شاخص طبقات
 • تعداد توقف
 • محل قرارگیری آسانسور و …

قدم دوم: ارائه پیشنهاد قیمت

لیست بازدید در واحد فروش آسانسور پارسیان توسط کارشناسان بررسی و بر اساس پروژه و درخواست شما بهترین قطعات انتخاب میشود و قیمت گذاری میشوند.

در این این مرحله واحد فروش لیستی را به شما ارائه میدهد که شامل تمامی اطلاعات اعم از مراحل کار ، گارانتی، نام قطعه، برند و ساخت چه کشوری است ذکر میشود تا شما (مشتری) بتوانید راحت تر انتخاب کنید.

قدم سوم: مذاکره

بعد از بررسی لیست قیمت شما اگر مایل بودید جلسه مذاکره ای با مدیریت و تیم فروش آسانسور پارسیان برای شما تنظیم میشود تا در مورد قطعات و قیمت نهایی مذاکره و به یک نتیجه واحد برسیم.

لازم به ذکر است این جلسه مذاکره کاملا مشتری محور و در سمت همکاری پیش خواهد رفت.

قدم چهارم: قرارداد

بعد از مذاکره و توافق دو تیپ قرارداد براساس درخواست شما برایتان تنظیم میشود که شامل:

 • قرارداد فروش:

این قرارداد در چند ماده تنظیم میشودو تمامی موارد اعم از مشخصات آسانسور مورد توافق ، قیمت و شرایط پرداخت توافقی، ضمانت ها، تعهدات کارفرما و پیمانکار ، شرایط فسخ و … ذکر شده است.

 • قرارداد نصب:

این قرارداد جهت نصب و راه اندازی آسانسور همچین اخذ گواهی استادارد برای شما تنظیم می گردد. در این قرار داد توافقات نصب اعم از مبلغ قرارداد ، اسناد و مدارک ، تعهدات پیمانکار و کارفرما،مدت قرارداد،شرایط فسخ و… می باشد.

قدم پنجم: نصب سازه

پس از عقد قرارداد شرکت پارسیان موظف است لیست اقلام سازه را برای شما بصورت دقیق محاسبه و ارسال کند تا شما خریداری و نیرو معرف پارسیان برای شما نصب سازه را انجام دهد.

پس از اتمام نصب سازه کارشناس فنی بازدید از پروژه را انجام و در صورت شاغول بودن سازه پروژه را جهت نصب درب و ریل اعلام میکند.

قدم ششم: نصب ریل و درب ها

در این مرحله در صورتی که پوشش دور چاه و داربست نصب شده باشد جهت نصب ریل اقدامات لازم انجام میشود. بعد از اجرای ریل گذاری ، جلوی درب ها باید محصور گردد و گذاشتن بالابر در چاه آسانسور اکیدا خودداری گردد.

نصب درب ها بایستی پس از سنگفرش کردن پاگردهای جلوی درب آسانسور انجام شود. (جلوی سازه و قسمت نصب درب سنگفرش نشود.)

پس از اتمام نصب و درب و ریل کارشناس استاندارد شرکت جهت صورتجلسه موارد عمرانی پروژه را بازدید و به کارفرما اعلام میکند.

قدم هفتم: کابین

قبل از نصب کابین بایستی کلیه کارهای عمرانی داخل چاه آسانسور و موتورخانه بالا انجام شده است. بعد از جا زدن کابین ، آخرین درب طبقه نصب میشود و پس از آن کارفرما جهت بستن دور و بالای درب آخر طبق درب های بالا اقدام میکند و پس از اتمام کار کجدد کارشناس استاندارد جهت بازدید و تایید در محل پروژه حضور پیدا میکند.

کابین آسانسور

قدم هشتم: موتور

قبل از نصب موتور بایستی کلیه کارهای عمرانی موتورخانه بالا و دریچه بازدید و درب ورودی موتورخانه قلاب سقف ، کف سازی، کف موتورخانه و … انجام شده باشد. همچنین آهن آلات زیر موتور طبق لیست ارائه شده در موتور خانه توسط کارفرما آماده شود. لازم بذکر است پس از نصب موتور ضدزنگ و رنگ آمیزی سازه زیر موتور الزامی میباشد.

موتور آسانسور

قدم نهم: راه اندازی

در این مرحله کارفرما بایستی برق سه فاز را در موتورخانه آسانسور توسط تابلو برق سه فاز که ولت متر دیجیتالی دارد نصب و روشن شده تحویل شرکت دهد و همچنین چراغ های تونلی نصب شود و همچنین تمامی مواردی که طی صورتجلسه به کارفرما اعلام میگردد. کارفرما بایستی نظافت کامل موتورخانه و داخل چاه آسانسور را انجام داده تا پروژه آماده راه اندازی گردد.

۲عدد سکوی فلزی در چاهک پائین مابین ریل ها به ابعاد اعلامی بایستی انجام گیردقبل از مرحله راه اندازی کارفرما بایستی پس از تکمیل مدارک استاندارد و تسویه حساب مالی قرارداد آنها را تحویل شرکت داده تا پس از راه اندازی بلافاصله اقدام به هماهنگی با بازرسی استاندارد ، آسانسور مربوطه بازرسی شده و تاییده استاندارد آماده شود و چنانچه به هر دلیلی مدارک کارفرما آماده نشود آسانسور بایستی پس از تحویل موقت به کارفرما خاموش شده و تا زمان صدور گواهی روشن شود.

قدم آخر: سرویس و نگهداری آسانسور

جهت تحویل گواهی استاندارد آسانسور شما پس از راه اندازی کارفرما ملزم به بستن قرارداد سرویس و نگهداری میباشد. پس از تنظیم قرارداد سرویس و نگهداری و پشتیبانی آسانسور شما گواه یاستاندارد تحویل و شما میتوانید از آسانسور استفاده کنید .

شرکت آسانسور پارسیان